Gösterilen sonuç sayısı: 8

Angelit Doğal Taş

Angelit Doğal Taş Kolye Ucu

 50,00

Angelit Doğal Taş

Disk Angelite Doğal Taş

 480,00

Angelit Doğal Taş

8 MM AAA Angelite Doğal Taş

 750,00
 300,00
 60,00
 60,00
 50,00

Angelit Doğal Taş

Angelite Doğal Taş Dizi

 450,00 750,00

Angelit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Angelit doğal taş yaygın adıyla melek taşı olarak da bilinmektedir. Doğal değerli taşlar arasında ilk sıralarda yer alan angelit, takı ve aksesuarlarda da yaygın olarak tercih edilen özel bir taştır. Ruha dinginlik verdiğine inanılan angelit taşı, ilk defa 1987 yılında Peru’da keşfedilmiştir. Diğer birçok doğal taşa göre nispeten daha yeni bir kristal olan angelit, solgun mavi rengi ile dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Genelde opak ve yarı saydam özellikleri ile ayırt edilebilir olan angelit, sadece takılarda değil, çeşitli aksesuarlarda ve dekorasyon ürünlerinde de kullanılır. Kalsiyum, sülfür ve oksijen içeren angelit taşı, mineral ve mücevher dünyası için yeni bir keşif olarak da değerlendirilmektedir. Sahip olduğu özellikleri ve faydaları ile günümüzde yaygın bir kullanım alanı elde etmeyi başarmıştır.

Angelit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Angelit taşı veya melek taşı, kalsiyum, sülfür ve oksijen içeriği ile benzersiz bir yapıdadır. Genelde solgun mavi ya da beyaz renkte olsa da bazen oluşumu sırasında demir, manganez, silisyum, titanyum, alüminyum veya krom gibi minerallerde karışabilir. Bu durumda hafif kırmızı ya da kahverengi damarlar görülebilir. Angelit doğal taş çeşitleri arasında bu nedenle farklı renk ve yapılar görülebilir. Angelit taşının oluşumunda gerekli doğal bileşenlerin bir araya gelme biçimine göre farklı çeşitleri oluşabilir. Kullanım alanına bakıldığında ise birçok farklı çeşidi olduğu görülecektir. Kolye, bileklik, yüzük veya diğer aksesuarlarda ve süslerde kullanılabilir. Rengi, dokusu, görünümü ve faydaları sayesinde günümüzde en çok ilgi gören doğal taşlardan biri olmayı başarmıştır. Doğal taşlara ilgi duyanların birçok yönden beklentisini karşılayan angelit taşı ile en iyi faydalar elde edilebilir.

Orijinal Angelit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Angelit taşı ilk defa Peru’da keşfedilmiştir. Kalsiyum sülfat mineralinden oluşan yapısı ile kütleler halinde kristalleşir ve nadiren kristal şekliden görülmektedir. Orijinal angelit doğal taşı olup olmadığını anlamak için yapısına bakmak gerekecektir. Günümüzde orijinalden ayırt edilemeyecek derecede benzer sentetik ürünlerin kullanılması ise hakiki angelit taşı satın almak isteyenlerin zaman zaman kafa karışıklığı yaşamasına neden olmaktadır. Angelit taşıtının orijinal olup olmadığını anlamak için ilk olarak rengine bakılması gerekmektedir. Mavimsi ve beyaz tonlarında olan angelit, pürüzsüz ve tek renkli bir görünüme sahiptir. Ayrıca taşın ufak bir kısmı kırılarak da gerçekliği anlaşılabilir. İç ve dış rengi aynıysa orijinal bir angelit taşı olduğu düşünülmektedir. Orijinal angelit taşı satın almak isteyenler için birçok farklı seçeneği sizler için sunmaya devam ediyoruz. Güvenle angelit taşı satın alarak doğal taşlarımızın tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.

Angelit Taşının Faydaları Nelerdir?

Angelit taşının özellikle sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere manevi bağlarını da güçlendirmek isteyenlere fayda sağlamaktadır. İnsan ilişkilerinin güçlendirilmesi ve iletişim becerilerinin de geliştirilmesi gibi faydalarından söz edilebilmektedir. Angelit taşının faydalarından bazıları kısaca şöyledir:
  • Zihni sakinleştirir,
  • Ruha dinginlik verir ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir,
  • Boğaz, taç ve üçüncü göz çakralarına faydalıdır.
  • Duru bir zihne sahip olmak isteyenler için birebirdir.
Zihin ve beden için birçok faydası bulunan angelit taşı, gündelik kullanımda faydalarınızı kısa sürede gösterecektir. Doğal angelit taşı sahip olduğu birçok faydasıyla birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Angelit Taşı Boncukları Kullanım Alanları ;

Angelit taşı günümüzde sayısız takı ve aksesuarda kullanılmaktadır. Özellikle şık tasarım bileklik ve kolyeler ile gün içinde kendini ruhen daha huzurlu hissetmek isteyenler bu tür ürünleri güvenle kullanmaktadır. Angelit taşı boncuk bileklik ve kolyeler ile en iyi sonuçları alabilir ve gündelik hayatınızda da angelit taşının tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Angelit taşının günümüzde birçok farklı formda kullanımı görülmektedir. Güvenle angelit taşı boncuk modellerimizi tercih ederek angelit taşının tüm faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Doğal orijinal taş seçeneklerimiz arasında yer alan angelit ile çok daha huzurlu hissedebilir ve aynı zamanda şık tasarım doğal taş ürünleri kullanabilirsiniz.

Angelit Taşının Anlamı Nedir?

Angelit taşı, melek taşı anlamına gelmektedir. Özellikle sahip olduğu özel yapısıyla boğaz, taç ve üçüncü göz çakralarına ciddi faydalar sunmaktadır. Bu çakraları hizalayan çok yüksek titreşimli bir taş olan angelit, kişinin koruyucu melekleri ve ruhu arasında bağını da güçlendirdiğine inanılmaktadır. Meditasyon aracı olarak çok sık tercih edilen angelit taşı, sahip olduğu bu anlamlar ile geniş bir etki alanı yaratmıştır. Dünyanın birçok yerinde yaygın olarak tercih edilen bir doğal taş olarak öne çıkmaktadır. Angelit taşının anlamı çoğu zaman ruh ve maneviyatla ilişkilidir. Melek taşı olarak anılsa da adını Yunanca ‘’sususz’’ anlamına gelen bir sözcükten almaktadır. Milyonlarca yıl boyunca buharlaşan su ve kristaller sıkıştırılarak angelit taşının oluşumu gerçekleşmektedir. Kişilerin ilahi alemle olan bağını güçlendirdiğine inanılan taş görenleri ilk bakışta büyülemeyi başaran bir doğal taştır.

Angelit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Angelit taşının hemen hemen tüm burçlar ile yüksek manevi uyumunun olduğu düşünülmektedir. Ancak angelit taşının özellikle kova burcu ile olan uyumu dikkat çekmektedir. Angelit, akuamarin ve kalsedon taşları ile beraber kova burcunu en iyi temsil eden doğal taşlardan biri olarak değerlendirilmiştir. Doğal taşların burçlar üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Özellikle burcun olumsuz yanlarını azaltması ve iyi yanlarının da güçlendirilmesine yönelik sağlamış olduğu faydalar doğal taşlara olan ilgiyi artırmaktadır. Angelit taşı burç uyumu sadece kova ile değildir. Aynı zamanda hava grubu burçlar başta olmak üzere hemen hemen tüm burçlar ile benzer etkileşimlere girmektedir. Bu yönüyle de her burç için angelit taşının farklı faydalarından ve uyumundan söz etmek mümkündür.

Angelit Taşını Nasıl Sipariş Etmeliyim

Güvenli bir şekilde orijinal angelit taşını sipariş ederek doğal taşın sahip olduğu tüm faydalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Angelit taşı en uygun fiyat avantajlarıyla doğal taşlara ilgi duyan herkes tarafından tercih edilebilir. Kendinizi ruhen ve fiziken daha güçlü hissetmenizi sağlayacak angelit taşına kolayca sahip olabilirsiniz. En uygun fiyat avantajlarından yararlanarak satın alacağınız angelit taşı, hayatınızda birçok değişim hissetmenizi sağlayacaktır. Angelit taşı fiyat avantajlarından da yararlanarak hakiki angelit taşı ile tüm faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Angelit taşı başta olmak üzere birçok doğal taşı en uygun fiyatlarla kolayca satın alabilirsiniz.

Angelit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Angelit taşının sahip olduğu birçok ayırt edici özelliği vardır. Bu özellikleri arasında rengi oldukça dikkat çekidir. Açık mavi ve beyaz tonlarında oluşan angelit taşı, 1980’li yıllarda keşfedilmesinin ardından kısa sürede dikkat çekmiştir. Angelit taşının öne çıkan başlıca özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:
  • Angelit, melek taşı veya mavi andrit isimleri ile anılır.
  • Peru’da keşfedilmiştir.
  • Gök mavisi bir renge sahip olsa da nadiren farklı tonlar ve damarlar görülebilir.
  • Ortorombik kristal sistemine dahildir.
  • Mohs değerine göre 3.5 sertliğe sahiptir.
  • Kalsiyum sülfat bileşiminden oluşmaktadır.
Taç, boğaz ve üçüncü göz çakraları için son derece faydalı bir taş olan angelit, dokusuyla da ilgi uyandırıcıdır. Angelit taşının özellikleri diğer birçok doğal taştan ayrılmasını sağlar.