Gösterilen sonuç sayısı: 24

Selenit Taşı Diziler

Büyük Selenit Tambur Doğal Taş

 80,00

Selenit Taşı Diziler

Kütle Bizmut Taşı

 600,00

Selenit Taşı Diziler

7 CM Yumurta Selenit Taşı

 400,00
 650,00
 650,00
 650,00
 650,00
 650,00
 650,00

Selenit Taşı Diziler

Selenit Kristal Kütle Doğal Taşı

 40,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Pembe Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Lila Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00
 480,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Mercan Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Çakra Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Sarı Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Mavi Selenit Doğal Taş Dizi

 480,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Kütle Selenit Taşı Kolye Ucu

 80,00

Selenit Taşı Diziler

8 MM Selenit Doğal Taş Dizi AAB

 350,00

Selenit Taşı Diziler

Kalp Selenit Kristal Doğal Taşı

 150,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Çöl Gülü Doğal Taş Kolye Ucu

 50,00

Selenit Taşı Diziler

Selenit Kristal Çubuk Doğal Taşı

 80,00
 1.100,00

Selenit Taşı Diziler

Selenit Doğal Taş Dizi AAA

 420,00 750,00

Selenit Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Selenit doğal taş, dünya üzerinde bilinen en eski doğal taşlar arasında yer alma özelliğine sahiptir. Antik çağlardan beri kullanılan selenit doğal taşı, o dönemlerde sıklıkla süs eşyası olarak tercih edilmekteydi. Aslen selenit doğal taşının iyileştirici özelliklere sahip olduğu da bu taşın ilk bulunduğu dönemlerde fark edilmiştir. Bu faydalarından yararlanan bazı şifacılar, selenit doğal taşını ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların tedavilerinde kullanmıştır. Selenit doğal taşı özellikle Hint kültüründe ayrı bir öneme sahiptir. Hint kültürüne göre selenit doğal taşı, kişilerin ruhlarının arınmasını sağlamaktadır. ‘Sıvı ışık’ olarak anılan selenit doğal taşı, yüksek titreşim özelliğine sahiptir. Bu sayede sahip olduğu enerji ile kullanıcılarına şifa ve özellikle meditasyon süreçlerinde enerji sağlamaktadır. Günümüzde de selenit doğal taşı hem arındırıcı özelliği hem de yüksek enerjisi ile tedavisi edici yönünden dolayı en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Selenit Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Selenit doğal taş çeşitleri olarak bilinen ya da sınıflandırılan taşlar bulunmamaktadır. Genel olarak selenit doğal taşı beyaz rengi ile bilinen en eski doğal taşlardan birisidir. Temizleyici taş olarak da anılan selenit doğal taşı, kişilerin ruhsal ve zihinsel olarak temizlenmesini ve arınmasını sağlamaktadır.

Orijinal Selenit Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Orijinal selenit doğal taşı, kalsiyum sülfat mineralinin kristalleşmesinden oluşmaktadır. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan selenit doğal taşı, saf beyaz bir ışık yansıtmaktadır. Bu özelliği selenit taşının diğer doğal taşlardan ayırt edilmesini sağlamaktadır. Firmamızda yer alan selenit taşı ile tasarlanan ürünlerin her biri, gerçek selenit taşına sahiptir. Tamamen orijinal selenit taşı kullanımı ile tasarlanan ve sizlere sunulan ürünlerimiz, selenit taşının tüm faydalarından yararlanmanıza imkan sunmaktadır. Genel olarak yaygın bir şekilde bulunabilen bir doğal taş olmasına rağmen selenit doğal taşında birçok sahte versiyonuna piyasalarda rastlamak mümkündür. Bu nedenle firmamız gibi güvenilirliğini kanıtlamış satış kanallarını tercih etmeniz, istenmeyen durumların yaşanmasını engellemek için en doğru tercih olacaktır.

Selenit Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal selenit taşı, yüksek titreşim özelliği ile kullanıcılarının birçok alanda şifalanmasını ve kötü enerjilerinden arınmasını sağlamaktadır. Selenit doğal taşının ilk bulunduğu zamanlarda farklı kültürlerde bu taş için birden fazla inanış oluşmuştur. Genel olarak bu doğal taşın faydaları incelendiği zaman, tüm inanışların bu taşın faydaları arasında yer aldığı gözlemlenmektedir. Selenit taşının ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel faydaları şu şekilde sıralanabilir;
 • Selenit doğal taşı, auranın güçlenmesini sağlamaktadır.
 • Selenit doğal taşı, kişinin kendini daha güçlü hissetmesini sağlar.
 • Selenit doğal taşı, kişiye huzur verici özelliğe sahiptir.
 • Selenit doğal taşı, kullanıcısının stres seviyesinin azaltılmasını sağlamaktadır.
 • Selenit doğal taşı, ruhsal ve duygusal dengenin korunmasını sağlamaktadır.
 • Selenit doğal taşı, anksiyete rahatsızlığının semptomlarının giderilmesini sağlar.
 • Selenit doğal taşı, sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına destek sağlar.
 • Selenit doğal taşı, farklı nedenlerden dolayı vücutta meydana gelen yaraların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
 • Selenit doğal taşı, damar genişlemesi sorununda etkili bir rol oynar.
 • Selenit doğal taşı, kan dolaşımının düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.
 • Selenit doğal taşı, kişilerde var olan kas ağrılarının azaltılmasını sağlar.
 • Selenit doğal taşı, kadınların menstrüel dönemlerinin düzenlenmesini sağlamaktadır.
 • Selenit doğal taşı özellikle, meditasyon süreçlerinde kullanılarak kişilerin zihinsel netliğe ulaşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Selenit doğal taşı, romatizma problemi olan kişiler için oldukça faydalı bir doğal taştır.
 • Selenit doğal taşı, cildin güzelleşmesini ve cilt yapısının zararlı toksinlerden arındırılmasında da olumlu etkilere sahiptir.

Selenit Taşı Boncuk Satın Al

Selenit taşı boncuk tasarımı ile hazırlanan birbirinden farklı ve göz alıcı ürünleri firmamız aracılığı ile satın alabilirsiniz. Günlük olarak düzenli kullanım sağlayabileceğiniz kolye, küpe, bileklik ve yüzük gibi ürünlerimiz sizlerin selenit doğal taşından en iyi şekilde yararlanabilmeniz adına tasarlanmıştır. Özellikle takıların arka kısımlarının açık bırakıldığı kolye tasarımlarımız, selenit taşının teniniz ile temas etmesine imkan sunmaktadır. Ten ile temas edebilen selenit doğal taşı, sizlerin en yüksek verimde enerji ve şifa alabilmenizi sağlamaktadır.

Selenit Taşının Anlamı Nedir?

Selenit taşının anlamı, Antik Yunan Dönemi’nde var olan Ay Tanrıçası Selene ile ilişkilendirilmektedir. Arınma, temizlenme ve pozitif enerji ile ilgili olan selenit doğal taşı, kişilerin karanlık enerjilerden korunmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile selenit doğal taşının, ay tanrıçası ismini aldığı düşünülmektedir.

Selenit Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Burçların ve doğal taşların astrolojik olarak aynı gezegenler tarafından yönetildiği bilinmektedir. Bu durum, burçlar ile uyumlu olan doğal taşların enerjisel bakımdan en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Burçlar genel olarak tek bir doğal taş ile uyumlu olabileceği gibi birden fazla doğal taş ile de uyumlu olabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı doğal taşların genel olarak tüm burçlar ile uyumlu olduğu da bilinmektedir. Doğal taş kullanıcıları, burçları ile uyumlu doğal taşları tercih ederek, bu taşlardan en iyi şekilde faydalanmaktadır. Tüm bunlar, burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılamayacağı anlamına gelmemektedir. Kişiler enerji aldığı ya da yapısal olarak beğendiği tüm doğal taşları kullanabilmektedir. Bu durum kişiler üzerinde herhangi bir olumsuz durum yaratmamaktadır. Kişilerin burçları ile uyumlu olmayan doğal taş kullanımların elde edeceği fayda, burçları ile uyumlu doğal taşlara nispeten daha düşük olabilmektedir. Selenit taşı burç uyumu boğa ile ilişkilendirilmiştir. Boğa burcuna sahip kişilerin selenit doğal taşı kullanımı, bu taşın tüm faydalarından yararlanabilmelerini sağlamaktadır.

Selenit Taşı Sipariş

Selenit taşı fiyat aralıkları, firmamız tarafından en makul oranlarda belirlenmiştir. Firmamızda sizlerin kullanımı için özel olarak hazırlanan selenit taşı tasarımlı ürünlerimiz, tamamen gerçek taş kullanımı ile üretilmektedir. Selenit taşı en uygun fiyat avantajları ile firmamızda sizleri beklemektedir. Sizlerde selenit taşına sahip birbirinden farklı ürünleri inceleyebilir ve kendiniz için en uygun tasarımı tercih ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanım sağlayabileceğiniz selenit taşı ürünlerinin yanı sıra, selenit doğal taşının özellikle meditasyon süreçlerinde kullanılması için ham kütle formlarını da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Selenit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşları bulundukları alanlara ve oluşum sırasında sahip oldukları kimyasal bileşenlere göre birbirinden ayrılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra doğal taşlar; renkleri, yapıları, sertlik dereceleri, özgül ağırlıkları, renk geçişleri, fiziksel yapıları, enerji ve şifa kanalları ile de farklılıklar göstermektedir. Doğal taşların özelliklerinin iyi bir şekilde bilinmesi, sahte ve gerçek doğal taşların daha kolay bir şekilde ayırt edilmesini sağlamaktadır. Doğal taşların sertlik derecelerinin bilinmesi ise, düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken doğal taş temizliği için en güvenilir yöntemin seçilmesini sağlamaktadır. Selenit taşının özellikleri tüm bu ayrıntılara göre şu şekilde sıralanabilmektedir;
 • Selenit doğal taşının sertlik derecesi 2’dir.
 • Selenit doğal taşı, taç çakra ve üçüncü göz çakrası ile bağlantılıdır.
 • Selenit doğal taşının kimyasal bileşimi kalsiyum sülfat dihidrattır.
 • Selenit doğal taşı sadece beyaz renkte bulunmaktadır.
 • Selenit doğal taşı; Madagaskar, Hindistan ve Fas'tan çıkarılmaktadır.
 • Selenit doğal taşının bulunduğu mineral sınıfı sülfatlardır.
 • Selenit doğal taşı, monoklinik kristal sisteme sahiptir.