91 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 90,00

Sedef Doğal Taşlar

Tablet Sedef Disk Çeşitleri

 85,00 125,00
 400,00 500,00

Sedef Doğal Taşlar

Amorf Disk Sedef Taşları

 100,00

Sedef Doğal Taşlar

Amorf Sedef Taşıları

 100,00

Sedef Doğal Taşlar

Çubuk Sedef Taşı

 100,00

Sedef Doğal Taşlar

2 MM Küre Sedef Doğal Taşı

 100,00

Sedef Doğal Taşlar

6×8 MM Damla Sedef Doğal Taşı

 100,00
 100,00
 100,00

Sedef Doğal Taşlar

Oval Sedef Doğal Taş 8 mm

 65,00

Sedef Doğal Taşlar

Doğal Sedef Oval Şekilli

 90,00
 45,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Kalp Sedef Taşı Kolye Ucu

 45,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Balık Sedef Taşı Kolye Ucu

 45,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Yunus Sedef Taşı Kolye Ucu

 45,00
 90,00
 160,00
 90,00
 90,00
 160,00
 75,00
 60,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Oval Doğal Sedef

 125,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Yuvarlak Doğal Sedef

 125,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Papatya Doğal Sedef

 145,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Kalp Doğal Sedef

 145,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Yıldız Doğal Sedef

 145,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Lale Doğal Sedef

 145,00

Sedef Doğal Taşlar

Nazarlı Balık Doğal Sedef

 145,00
 80,00

Sedef Doğal Taşlar

10 MM Lale Doğal Sedef

 80,00

Sedef Doğal Taşlar

10 MM Ay Doğal Sedef

 80,00
 105,00

Sedef Doğal Taşlar

Amorf Doğal Sedef Çeşitleri

 105,00

Sedef Doğal Taşlar

Kelebek Doğal Sedef

 80,00

Sedef Çeşitleri ve Özellikleri

Sedef taşı, organik kökenli bir doğal taştır. Sedef doğal taşı yabancı kaynaklarda ‘mother of pearl’ adı ile anılmaktadır. Sedef taşı genel olarak midye, istiridye ve salyangoz gibi canlıların kabuk kısmında bulunmaktadır. Sedef doğal taşı yumuşakçaların kabuklarında oluşan salgısı ile meydana gelmektedir. Bu canlıların kabuklarının iç kısımlarının oluşmasının yanı sıra, karada bulunan fosillerde de sedef doğal taşı oluşabilmektedir. Bu durum sedef doğal taşının hem denizde hem de karada bulunabilme özelliğine sahip olmasını sağlamaktadır. Parıltılı bir yapıya sahip olan sedef doğal taşı birçok mücevherat tasarımında ve süs eşyası tasarımında kullanılmaktadır. Sedef taşı çeşitleri; beyaz sedef, arusek, çöp sedef ve taş sedef olmak üzere dört farklı formda olabilmektedir.

Sedef Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taş sedef çeşitleri, sıcak denizlerin akıntılı sularında bulunan tuz, kireç ve fosfordan meydana gelen kalker çeşitlerinden oluşmaktadır. Dört farklı formda olabilen sedef taşları şu şekilde genel hatları ile sıralanabilir;
 • Beyaz sedef taşı; çift kabuklu ve düz bir forma sahiptir. Genel olarak beyaz renkte görünse de bu taş ışığa doğru tutulduğunda mavi, pembe, yeşil ya da sarı tonlarından parıltılara sahip olabilmektedir.
 • Arusek sedef taşı; tek kabuklu bir yapıya sahiptir. Açık pembe, mavi ve yeşil tonlarında oluşmaktadır.
 • Çöp sedef taşı genel olarak diğer çeşitlerine göre daha koyu bir renge sahiptir.
 • Taş sedef taşı, beyaz sedef taşından daha parlak bir görünüme sahiptir.

Sedef Taşının Anlamı Nedir?

Sedef taşının anlamı, bu taşın istiridye kabuğunun içerisinde olması ile ilişkilendirilmiştir. İstiridye içerisinde yer alan inciyi kaplayan ve bu sayede incinin korunmasını da sağlayan bu taşa ‘incinin annesi’ anlamına gelen ‘mother of pearl’ ismi verilmiştir.

Sedef Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların kendilerine özgü enerji kanalları bulunmaktadır. Bu enerjiler, taşların oluşumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Taşların içerisinde yer alan kimyasal bileşenler, her doğal taşın kendine ait bir enerjisinin olmasını sağlamaktadır. Taşlar sahip oldukları bu enerjiler ile kişiler üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Doğal taşların ilk keşfedildikleri zamanlarda tam olarak bu etkilerin fark edilememesi, doğal taşların bir süre sadece aksesuar ve süs eşyalarının tasarımlarında kullanılmasına neden olmuştur. Kişilerin ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak birçok tedavisinde etkili olarak kullanılan doğal taşlar arasında yer alan sedef taşının yararları ise şu şekilde sıralanabilir;
 • Sedef taşı bereket taşı olarak bilinmektedir. Bu taşın, kullanıcısına her açıdan bereket kazandırma özelliği bulunmaktadır.
 • Sedef taşı kullanımı, kişiler üzerindeki negatif enerjinin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Sedef taşı topraklama özelliğine sahip bir doğal taştır. Toprakta olan enerjiyi çekebilen sedef taşı, kullanıcısına vücut dinçliği sağlamaktadır.
 • Sedef taşı kullanımı, bedenin toksinlerden arındırılmasını sağlamaktadır.
 • Sedef taşı kullanımı, hormon sisteminin dengelenmesini sağlamaktadır.
 • Sedef taşı kullanımı, hiperaktivitenin azaltılmasını sağlamaktadır.
 • Sedef taşı kişilerin konsantrasyon seviyelerinin artmasını sağlamaktadır.
 • Sedef taşı kullanımı, mide ile ilgili rahatsızlıkların tedavisinde oldukça sık tercih edilmektedir.
 • Sedef taşı; böbrek, dalak, karaciğer, bağırsak ve mesane ile ilgili rahatsızlıkların da tedavisine olumlu yönde katkı sağlamaktadır.
 • Sedef taşı, kan ve kalp sisteminin düzenlenmesinde etkilidir.
 • Sedef taşının çocuklar tarafından kullanılması, çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlamaktadır.
 • Sedef taşı göz sağlığının korunmasında da oldukça etkilidir.
 • Sedef taşı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Sedef taşı kullanımı, migren ve vertigo gibi rahatsızlıkların ataklarının hafifletilmesini sağlamaktadır.
 • Sedef taşı, kemik erimesi riskinin düşürülmesinde etkilidir.
 • Sedef taşının cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkilere sahip olduğu bilinmektedir.

Sedef Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların oluşumları, yapıları, kimyasal bileşenleri, ağırlıkları, sertlik dereceleri, bulundukları yer özellikleri, enerjileri ve şifa kanalları bu taşların özelliklerini meydana getiren genel kategorilerdir. Tüm bu unsurlar her doğal taşa özgü özellikleri oluşturmaktadır. Doğal taş kullanıcılarının ihtiyaçları için doğru taşları tercih edebilmeleri için ilk olarak bu taşların genel özelliklerini iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Doğal taşların düzenli olarak temizlenmesi ve enerjilerinin nötrlenmesi, doğal taşların bakımları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu işlemler için tercih edilecek temizleme yöntemlerini doğru bir şekilde seçilebilmesi için de doğal taşların özellikleri arasında yer alan sertlik derecelerinin bilinmesi gerekmektedir. Aynı zamanda, orijinal doğal taşlar ile sahte formların daha kolay bir şekilde ayırt edilebilinmesi için de doğal taşlara ait özelliklerin bilinmesinde fayda bulunmaktadır. Tüm bu kriterler göz önüne alındığında sedef taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Sedef taşının sertlik derecesi 3 ile 4 arasında değişmektedir.
 • Sedef taşının özgül ağırlığı 2,60 ile 2,78 arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Sedef taşı, organik bileşenler grubunun bir üyesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Sedef taşı; incimsi beyaz, beyazımsı ve sarı gibi renk tonlarında olabilmektedir.
 • Sedef taşı, saydam, yarı saydam ya da opak formlarda bulunabilen bir doğal taştır.
 • Sedef taşı genel olarak sıcak denizlerde ve denize yakın alanlarda bulunabilmektedir. Sedef taşının en sık çıkartıldığı ülkeler arasında Avrupa ülkeleri ve ABD yer almaktadır.
 • Sedef taşı, taç çakrası ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Sedef Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Burçlar ve doğal taşlar astrolojik olarak birbiri ile ilişkilendirilmektedir. Genel olarak aynı gezegenler tarafından yönetilen burçlar, kendileri ile uyumlu olan bir ya da birden fazla doğal taşa sahip olabilmektedir. Doğal taşlarda aynı şekilde bir ya da birden fazla burç ile uyumlu olabileceği gibi genel olarak tüm burçlar ile uyumlu olabilmektedir. Burçlar ile uyumlu olmayan doğal taşların kullanılmasında ise herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kişiler enerjisel olarak kendilerine yakın hissettiği ya da sadece fiziksel olarak beğendikleri doğal taşları kullanabilirler. Bu durum sadece kişilerin, burçları ile uyumlu olmayan doğal taşlardan düşük seviyelerde fayda sağlamasına neden olabilmektedir. Sedef taşının burcu boğa, ikizler, yengeç, yay ve kova ile ilişkilendirilmiştir. Bu burçlara sahip olan kişiler, sedef taşı kullanımını düzenli olarak gerçekleştirerek, sedef taşının faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmektedir.

Sedef Taşı Satın Al

Sedef taşı sipariş işlemlerinizi firmamız aracılığı ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızda yer alan ürünlerimizin hepsinde gerçek taş kullanımı sağlanmaktadır. Sedef taşından elde edilen ürünlerimiz geniş bir koleksiyona sahiptir. Günlük kullanımlar için tercih edebileceğiniz tasarımların yanı sıra, ev ya da ofis gibi alanlarda dekoratif olarak kullanım sağlayabileceğiniz sedef taşı formlarına da firmamız aracılığı ile kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Dekoratif olarak kullanım sağlayabileceğiniz sedef taşları, bulundukları ortamdaki negatif enerjinin giderilmesini ve kişilerin pozitif bir enerji ile yüklenmesini sağlamaktadır. Tüm siparişlerinizi gönül rahatlığı ile firmamızdan verebilir ve sedef taşının faydalarından kısa sürede yararlanmaya başlayabilirsiniz.