Gösterilen sonuç sayısı: 32

Güneş Taşı Doğal Taş

AAA Tanzanya Güneş Taşı Dizi

 550,00 950,00

Güneş Taşı Doğal Taş

10×14 MM Dikdörtgen Kesim Güneş Taşı

 780,00

Güneş Taşı Doğal Taş

8×5 MM Faset Rondela Güneş Taşı

 490,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Kalp Yıldız Taşı Kütle

 210,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Piramit Güneş Taşı

 350,00

Güneş Taşı Doğal Taş

10 MM Faset Tablet Güneş Taşı

 800,00

Güneş Taşı Doğal Taş

5 MM Damla Piramit Azurit Taşı

 840,00
 150,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Güneş Doğal Taş Bileklik

 350,00
 75,00

Güneş Taşı Doğal Taş

4×4 MM Küp Güneş Taşı AAB

 490,00

Güneş Taşı Doğal Taş

4×4 MM Küp Güneş Taşı

 660,00

Güneş Taşı Doğal Taş

8 MM Çokgen Güneş Taşı

 300,00

Güneş Taşı Doğal Taş

5 MM Damla Piramit Güneş Taşı

 840,00
 75,00
 75,00

Güneş Taşı Doğal Taş

10×6 MM Elmas Kesim Güneş Taşı AAA

 699,00
 65,00
 65,00
 65,00

Güneş Taşı Doğal Taş

2 MM Faset Kesim Güneş Taşı

 150,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Elmas Kesim Güneş Taşı Doğal Taşı

 100,00
 600,00 1.000,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Koyu Güneş Taşı Disk Doğal Taş

 300,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Güneş Taşı Disk Doğal Taş

 500,00

Güneş Taşı Doğal Taş

10 MM Tablet Güneş Doğal Taş

 780,00
 100,00
 185,00
 100,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Güneş Taşı Tamburlanmış Doğal Taş

 50,00

Güneş Taşı Doğal Taş

Güneş Taşı Dizi Doğal Taş

 450,00 850,00

Güneş Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Güneş doğal taş kuvars grubuna ait, renkleri ve faydalarıyla ilgi uyandıran özel bir taş türüdür. Doğal taş meraklılarının her zaman için ilgisin çekmeyi başaran güneş taşı, çakralar üzerindeki arındırıcı özellikleriyle de öne çıkmaktadır. Sunstone olarak da bilinen bu doğal taş, Vikingler dönemine ait kalıntılar da rastlanmıştır. Bu özelliği taşın geçmişte de önemli bir kullanım alanına sahip olduğunu göstermektedir. Kuvars grubunda daha çok opak halde bulunan ve turuncu – kahverengi renk seçenekleri taşın ayırt edici özellikleri arasında bulunmaktadır. Yapısı son derece farklı olan bu taş farklı renk çeşitleri ve faydalarıyla da önem kazanmıştır. Doğal taşların gücünden yararlanmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan güneş doğal taşı estetik görünümüyle de bir hayli ilgi görmektedir.

Güneş Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşların kendi içinde farklı alt grupları bulunmaktadır. Kuvars grubunda yer alan bu taş çeşidi farklı birçok renk özelliği ile çeşitleri bulunmaktadır. Magmatik ve pegmatitik kayaçlarla beraber bulunan güneş taşı, saydam ve yarı saydam çeşitlerine de sahiptir. Bazı türlerinde ise metalik ışıltılara da rastlanmaktadır. Bu ışıltıların nednei ise içindeki bakır, hematit ve goetit unsurlarının yer almasından kaynaklanmaktadır. Görünümü nispten feldspat mineraline benzese de yapısal özellikleriyle bu taştan ayrılır. Güneş taşının çeşitleri arasında parlak turuncu, ateş rengi, portakal rengi, kahverengi, kırmızı, yeşil, gri, sarı gibi renk çeşitleri bulunmaktadır. Güneş doğal taş çeşitleri sayesinde her zevke hitap etmektedir. Renk seçenekleri ve özel yapısı geçmişten günümüzde takı ve aksesuarlarda da güneş doğal taş çeşitleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Orijinal Güneş Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Doğal taşların orijinal olup olmadığını anlamak için birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden biri taşın bir kısmının kırılarak içinin ve dışının renklerinin uyumuna bakılmasıdır. Öte yandan yapısal özelliklerinin çeşitli teknik testler ile incelenmesi de gerekecektir. Norveç’in güney kesimleri, İsveç ve ABD’nin çeşitli bölgelerinde güneş taşı bulunmaktadır. Yaygın olarak bu bölgelerde çıkarılan güneş taşı, ayrıca Avustralya’nın güney kesimlerinde orta kıyı bölümü boyunca bulunabilir. Orijinal güneş doğal taşı kendine has özellikleriyle birçok olumlu etki sunaktadır. Kullanan kişilerde sayısız fayda sunan orijinal güneş taşını ve diğer pek çok doğal taşa güvenle sahip olabilirsiniz.

Güneş Taşının Faydaları Nelerdir?

Güneş taşının antik çağlardan günümüze sahip olduğu düşünülen en büyük faydası şans getirdiğidir. Tüm çakraları da arındırma özelliğinde olması güneş taşının dikkat çeken özellikleri arasında bulunmaktadır. Bu özellikleri kullanım alanında ve bu doğal taşı taşıyan kişilerde sayısız fayda sağlamaktadır. Güneş taşının faydaları arasında kısaca şunlar yer almaktadır:
 • Şans getirdiğine inanılır.
 • Liderlik enerjisini güçlendirmektedir.
 • Tüm organların uyumlu ve sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar.
 • Mide rahatsızlıklarına karşı koruyucu olduğu düşünülür.
 • Kötümserliğin giderilmesini sağlar.
 • Cinsel gücü artırıcı olduğuna inanılır.
Güneş taşının çakralar üzerinde de olumlu pek çok etkisi vardır. Tüm çakraları temizleyici bir özelliği olduğu düşünülür. Doğal güneş taşı sayesinde kişinin gündelik hayatta çok daha huzurlu ve sağlıklı hissetmesi beklenir. Fiziksel ve ruhsal açıdan birçok faydasının bulunmasının yanı sıra estetik görünümüyle ilgi uyandırmaktadır.

Güneş Taşı Boncuk Satın Al

Güneş taşı hem sahip olduğu alternatif renk çeşitleri hem de bedene ve ruha iyi gelmesiyle takı ve dekorasyon ürünlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Güneş taşının sahip olduğu bu faydalar ve genel özellikleri kolye, bileklik, küpe ve diğer takı türlerinde de kullanımını artırmıştır. Güneş taşı boncuk başta olmak üzere doğal taşları güvenle satın alabileceğiniz firmamız sayesinde her zaman gerçek doğal taşların gücünden yararlanabilirsiniz. Doğal taşlar kullanılarak üretilen birçok eşya, bulunduğu ortamın kötü enerjiden arındırılmasını sağladığı gibi kişinin vücuduna doğrudan temas etmesi halinde gün içinde farkındalığın da artmasında ciddi bir katkı sağlar. Bu yönüyle güneş taşı ürünlerin tercih edilmesi mümkündür. Doğal taşların etki alanının bir hayli geniş olması günümüzde bu taşlara karşı ilginin de artmasını sağlamıştır.

Güneş Taşının Anlamı Nedir?

Güneş taşı veya sunstone, metaforik olarak yaşama gücünü sembolize etmektedir. Özgülük taşı olarak da çok sık nitelendirilmektedir. Güneş taşı ve ay taşı arasında birbirine zıt fakat olumlu bir etkileşim bulunmaktadır. Güneş taşının anlamı yang, ay taşının anlamı ise yin olarak zıtlıkların uyumu olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle güneş taşının ay taşı ile birlikte kullanımı önerilmektedir. Yaşama sevincini artırması ve sezgileri de güçlendirmesiyle önem kazanan bir taştır. Kök ve kalp çakrası üzerinde olumlu etkileri görülse de tüm çakralar açısından faydalıdır. Doğal taşlara geçmişten günümüze yüklenen pek çok anlam bulunuyor. Günümüzde de bu tür taşların gücüne inanılmaktadır. Güçlü pozitif etkilerinden yararlanarak güneş taşının sağladığı tüm faydaları kısa sürede hissetmeye başlayabilirsiniz.

Güneş Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların her biri astrolojide birçok burç ile uyumludur. Taşların bu özellikleri her burucun kendine özel taşların olmasını sağlamıştır. Güneş taşı ise belirli bazı burçlar ile yüksek etkileşim becerisine sahip olsa da özellikle aslan burcu ile uyumu mükemmeldir. Liderlik özelliklerini kuvvetlendirmesi açısından ciddi bir güç sağlayan aslan taşı, aslan burcu dışında diğer burçlarla da uyumlu özelliklere sahiptir. Güneş taşı burç uyumu ve faydaları taşın birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde birçok doğal taşa olan ilginin sebebi olarak bu tür mistik özellikleri ve faydaları ilk sırada gelmektedir. Burçlarla doğal taşların uyumunda görülen bu tür faydalar sayesinde kullanım alanının da genişlediği görülmektedir.

Güneş Taşı Sipariş

Güneş taşına sahip olmak için basit birkaç adımda işlem yapabilir ve gerçek güneş taşının tüm faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Güneş taşı fiyat avantajlarından yararlanarak hem sizin zevkinizi yansıtacak özel tasarım güneş taşlarından hem de doğal faydalarından yararlanabilirsiniz. Doğal taşların taşımış olduğu enerjiler birbirinden farklıdır. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz enerjilere göre sizin için en doğru doğal taşı tercih ederek farkındalığınızı artırmanız mümkündür. Güneş taşı en uygun fiyat avantajlarıyla her bütçeye hitap etmektedir. Gün içinde güneş taşının tüm faydalarından ve olumlu enerjisinden yararlanabilirsiniz. Güneş taşını kolayca sipariş edebilir ve doğal taşı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Güneş Taşının Özellikleri Nelerdir?

Güneş taşı, parlak turuncu renkten kahverengi ateş gibi çeşitli renk özelliklerine sahip olan ve özel yapısıyla dikkat çeken bir doğal taştır. Saydam ve yarı saydam yapısı da dikkat çeken bir özelliğidir. Sahip olduğu tüm bu özellikler diğer doğal taşlarda ayırt edilmesinde etkili rol oynamaktadır. Antik çağlardan günümüze kadar kullanımına rastlanan güneş taşının birçok faydası da bu özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Güneş taşının öne çıkan başlıca özellikleri kısaca şöyledir:
 • Triklinik kristal sistemine sahiptir.
 • Saydam ve yarı saydam bulunabilir.
 • İçinde bulunan bakır, hematit ve goetit gibi unsurlar metalik ışıltılı yapı kazandırabilir.
 • Sertlik derecesi 6 – 7 arasında olmasıyla sert bir taştır.
 • Özgül ağırlığı 2,64 – 2,66 arasında değişmektedir.
Kanada, Norveç, Hindistan ve Çin, Rusya gibi ülkelerde bulunan güneş taşının özellikleri sayesinde birçok faydası bulunmaktadır.