100 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

 250,00

Turkuaz Doğal Taş

Mavi Firuze Taşı Dizi

 160,00 240,00

Turkuaz Doğal Taş

Zeberced Taşı Dizi

 89,00 160,00
 200,00
 200,00 300,00

Turkuaz Doğal Taş

Yeşil Firuze Taşı Dizi

 90,00 160,00
 45,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Mini Kalp Firuze Taşı Kolye Ucu

 20,00
 150,00
 150,00
 195,00
 150,00
 150,00 210,00

Turkuaz Doğal Taş

Turkuaz Taşı Bileklik

 50,00
 75,00
 92,00 208,00
 33,00
 60,00
 40,00

Turkuaz Doğal Taş

İmame Turkuaz Doğal Taş Dizi

 80,00
 33,00
 26,00

Turkuaz Doğal Taş

Kare Turkuaz Doğal Taş 12 MM

 46,00
 180,00 300,00

Turkuaz Doğal Taş

Mavi Turkuaz Doğal Taş

 39,00 78,00

Turkuaz Doğal Taş

Mercan Turkuaz Doğal Taş

 39,00 78,00

Turkuaz Doğal Taş

Havlit Turkuaz Doğal Taş

 39,00 78,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Turkuaz Halka Doğal Taş

 8,00 12,00

Turkuaz Doğal Taş

Beyaz Turkuaz Doğal Taş

 39,00 78,00
 78,00
 65,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Turkuaz Damla Doğal Taş

 4,00

Doğal Taş Kolye Ucu

Peace XXL Turkuaz Doğal Taş

 13,00
 52,00
 52,00

Turkuaz Doğal Taş

Turkuaz Şekilsiz Doğal Taş

 50,00 65,00

Turkuaz Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Turkuaz doğal taş, takı ve aksesuarlarda en çok kullanılan mineraller arasında yer alır. Eski çağlarda Türkler tarafından savaş ekipmanlarında kullanılan turkuaz taşı, literatürde Türk taşı olarak da bilinir. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan bu mineral hem estetik hem de yaydığı yüksek titreşimler ile faydalı bir doğal taştır. Günlük yaşamında turkuaz taş kullanan kişiler taşın sunduğu pek çok manevi ve fiziksel avantajdan yararlanabilir. Turkuaz taşının geçmişi Antik Mısır dönemine kadar uzanmaktadır. Bu yazımızda turkuaz taşının özellikleri, faydaları ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Turkuaz Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Turkuaz taşı, mineraller dünyasında fosfat mineral grubuna dahil edilir. Çünkü turkuazın oluşumu sırasında belirli oranda fosfat, bakır ve alüminyum bir araya gelir. Firuze adıyla da bilinen turkuaz taşının gök mavisinden turkuaz mavisine farklı renk çeşitleri vardır. Saydam olmayan ve mumu andıran yapısıyla estetik doğal taşlar arasında gösterilir. En kaliteli turkuaz taşının içinde damar veya çizgi olmayan gök mavisi renginde olması beklenir. Turkuaz doğal taş çeşitleri, gök mavisi renginin yanı sıra mavi gri veya yeşilimsi mavi renklerde de olabilir. Turkuaz doğal taşının dünya genelinde yaygın çıkarıldığı bölgeler ABD, İsrail, Meksika, Tibet, Şili, İran ve Afganistan’dır.

Orijinal Turkuaz Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok kişinin bir numaralı doğal taşı olan turkuaz, yaydığı pozitif enerjiler ile faydalı bir mineraldir. Hem bulunduğu iç mekanda hem de kişinin bedeninde negatif enerjiyi temizleyen turkuaz son derece kullanışlı bir doğal taştır. Türkiye’de çıkarılmayan turkuaz taşı, ülkemize ithalat yoluyla gelmektedir. Bu nedenle orijinal turkuaz doğal taşı satın almak istiyorsanız mutlaka bu alanda güvenilir hizmet veren firmaları seçmelisiniz. Şirketimiz kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki mineral ve doğal taş meraklılarına kaliteli hizmet sunmaktadır. Başka bir yerde bulamayacağınız kalitede ve sertifikalı turkuaz doğal taşlara ulaşmanın en kolay yolu firmamızın kurumsal web sitesinden geçmektedir. Tek tıkla satın alacağınız turkuaz taşlı takı ve aksesuarların her biri sertifikalıdır. Kendi bütçenize ve zevkinize göre seçeceğiniz turkuaz taşlı ürünlerin hepsi hızlı ve güvenilir teslimat garantisi ile adresinize ulaştırılmaktadır.

Turkuaz Taşının Faydaları Nelerdir?

Nazara karşı koruma sağladığı bilinen turkuaz taşı fiziksel bazı hastalıkların tedavisinde de etkili olmaktadır. Muhteşem rengiyle estetik bir doğal taş olan turkuazın kullanımı kişinin daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamasına yardımcı olabilir. Bu nedenle minerallere ilgi duyan kişiler mutlaka turkuaz taşı sahip olmak isterler. Doğal turkuaz taşı kullanımıyla elde edebileceğiniz fiziksel ve manevi faydalardan bazıları şunlardır:
 • Şans ve uğur getirdiğine inanılır.
 • Üzerinde turkuaz taşı taşıyan kişiler iyileştirici güçlerini arttırabilir.
 • Kaygı, üzüntü, keder, suçluluk, kin ve nefret gibi kötü duyguların tesirinden kurtulmayı sağlar.
 • Fiziksel güç ve aktif bir yaşam verir.
 • Boğaz çakrasının taşı olduğu için kendini güzel bir şekilde ifade etme becerisi kazandırır.
 • Sinir ve öfke problemi olan kişileri sakinleştirerek saldırganlıklarını önler.
 • İnsanlar arasındaki sevgi bağını güçlendirdiği için aşk taşı olarak kullanılabilir.
 • Gece uykuya dalmakta zorlanan kişileri sakinleştirir ve derin uyku kalitesini arttırır.
 • Aşırı yoğun çalışan kişilerde strese bağlı oluşan kas ağrılarını giderir.
 • Fibromiyalji olarak bilinen kas ve eklem ağrılarını giderici etkisi vardır.
 • Sevgi ve ilahi bağı kuvvetlendiren özelliklere sahiptir.
 • Günlük hayatında dinginlik ve huzur arayanlar için idealdir.

Turkuaz Taşı Boncuk Satın Al

İnternet üzerinden turkuaz doğal taşlı takı ve aksesuar satın alırken iki defa düşünmek gerekir. Türkiye’de çıkarılmayan turkuaz taşının orijinal olanına ulaşmak için sertifikalı ve güvenilir firmalardan hizmet almak önemlidir. Bu alanda uzun yıllar boyunca faaliyet gösteren şirketimizin kurumsal web sitesi üzerinden turkuaz taşlı takı ve aksesuarları satın alabilirsiniz. Kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin kullanımına özel olarak hazırlanan turkuaz taşı boncuk çeşitlerine web sitemizden göz atabilirsiniz. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla en kaliteli turkuaz taşlı takıları sertifikalı ve orijinal olarak firmamızdan satın alabilirsiniz.

Turkuaz Taşının Anlamı Nedir?

İngilizce yazılışı Turquoise olan turkuaz doğal taşı, eski çağlarda Türk toplumları tarafından yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Değerli minerallerden biri olan turkuaz taşı adını Türklerden esinlenerek verilen Turquoise isminden almıştır. Bu nedenle turkuaz taşının anlamı bir nevi Türk taşıdır. Bu mineralin rengi genellikle turkuaz olduğu için bu adı almasına rağmen yeşilimsi mavi ve gök mavisi gibi alternatif renkleri de vardır. Halk arasında turkuaz doğal taşına firuze adı da verilmektedir. Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin takı ve aksesuar dünyasında en çok ilgi gören mineraller arasında turkuaz doğal taşı yer almaktadır.

Turkuaz Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Turkuaz taşı kolye, küpe, bileklik ve diğer takılar özellikleri ile öne çıkan takılardır. Firuze olarak bilinen turkuaz taşının vermiş olduğu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler bu taşı takı şeklinde vücudunda taşıyabilir. İnsanın manevi duygularını güçlendiren turkuaz taşı burç uyumu konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Tüm burçlardaki kadın ve erkekler turkuaz doğal taşından maksimum fayda elde edebilirler. Ancak renginden dolayı su burçları olan balık ve yengeç burcu kişiler turkuaz doğal taşından en iyi şekilde yararlanabilir.

Turkuaz Taşı Sipariş

Firuze taşı takılar kullanan kişilere cazibe veren bir doğal taştır. Turkuaz taşının kadınlarda ve erkeklerde sık sık kullanıldığı bilinir. Bu doğal taştan yapılmış birinci sınıf kalitedeki takı ve aksesuarlara en uygun fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Turkuaz taşı fiyat seçenekleri arasında her bütçeye hitap eden seçeneklerle sizin için en ideal olan ürünü seçip satın alabilirsiniz. Turkuaz taşı, mineral meraklıları tarafından sadece görsel estetik amaçlı satın alınmaz. Bu doğal taş aynı zamanda çok faydalı bir enerji kaynağı olduğu için de yoğun talep görmektedir. İnternet üzerinden turkuaz taşı sipariş vermek istediğinizde güvenebileceğiniz en doğru adres firmamızın kurumsal web sitesidir. SSL güvenlik sertifikasına sahip internet sitemizde kredi kartı ve banka kartı kullanarak 3D Secure ödeme yöntemiyle sipariş verebilirsiniz. Turkuaz taşı en uygun fiyatlarla firmamızda sizleri bekliyor. En güzel turkuaz taşlı takı ve aksesuarlar, ülkenin dört bir yanına orijinal ve güvenli bir şekilde teslim edilir.

Turkuaz Taşının Özellikleri Nelerdir?

Firuze olarak da adlandırılan turkuaz taşı fiziksel ve manevi faydalarıyla öne çıkan doğal taşlardan biridir. Turkuaz taşını kendi üzerinde gün boyunca taşıyan kişilerin pozitif enerjinin etkisiyle daha kaliteli bir hayat yaşamaları mümkündür. Takı ve aksesuarlarda en çok tercih edilen minerallerden turkuaz taşının özellikleri arasında şunlar yer alır:
 • Adından anlaşılacağı gibi turkuaz başta olmak üzere gök mavisi, yeşilimsi mavi ve mavimsi gri renk çeşitlerine sahiptir.
 • Sertlik derecesi 5-6 seviyelerindedir.
 • Özgül ağırlığı 2,60 ila 2,90 arasında değişiklik gösterir.
 • Boğaz çakrasıyla uyumludur.
 • ABD, İsrail, Meksika, Şili, İran, Afganistan ve Tibet’te çıkarılıp işlenir.
 • Taş yüzeyinde altın renginde damarlar görülebilir.
 • Gözenekli olduğu için suyu emme özelliği vardır.