Gösterilen sonuç sayısı: 7

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

8×5 MM Rondela Serpantin Taşı

 450,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

Yılancık Doğal Taşı Adet

 35,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

6×3 MM Rondela Serpantin Taşı

 240,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

Yılancık Doğal Taşı Dizi

 480,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

Serpantin Yılancık Doğal Taş 6 mm

 125,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

Serpantin Tamburlanmış Doğal Taş

 40,00

Serpantin (Yılan) Doğal Taş

Serpantin (Yılan) Doğal Taş Dizi

 300,00 550,00

Serpantin Doğal Taş Çeşitleri ve Özellikleri

Serpantin doğal taş, mineraller dünyasında “Yılan taşı” olarak bilinen bir tür kaya çeşididir. Görüntüsü ve dokusu itibarıyla yılanı andırdığı için halk arasında bu şekilde adlandırılmaktadır. Fiziksel ve ruhsal pek çok faydası bulunan bu taş, ilk defa 1564 yılında Georgius Agricola isimli doğal taş uzmanı tarafından keşfedilmiştir. Kristal yapıda olmadığı için genellikle kaya görünümlü doğal taşlar arasında sınıflanmaktadır. Yeşil rengi nedeniyle yeşim taşı ile benzetilen ve bu nedenle “New Jade” olarak da anılan serpantin doğal taşının pek çok faydası vardır. Bu yazımıza göz atarak serpantin doğal taşının özellikleri ve faydaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Serpantin Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Mineraller dünyasında serpantin grubu olarak kabul edilen 4 ayrı doğal taş bulunmaktadır. Afgan yeşimi olarak da bilinen serpantin, ipeksi taneli ve yassı şekillere sahiptir. Silikat, kaya lifi ve magnezyum bileşenlerinin bulunduğu serpantinit kayaçlarında serpantin madeni ortaya çıkmaktadır. Serpantin doğada iki agregat yapısında bulunur. Bunlardan ilki yapraklı serpantin adıyla bilinirken diğeri lifli serpantin adıyla adlandırılır. Görünümü yılan derisini andırdığı için yılan taşı olarak da adlandırılır. Bu doğal taşın içeriğinde hidroksit, alüminyum, nikel, çinko, kalsiyum ve magnezyum mineralleri ağırlıktadır. Ancak serpantin doğal taş çeşitleri arasında krom, nikel ve kobalt gibi az miktarda element bulunan türler de vardır. Serpantin doğal taşı yağlı ve ipeksi bir parlaklığa sahip olmasıyla pek çok takı ve aksesuarda kullanılabilir.

Orijinal Serpantin Doğal Taşı Nasıl Bulunur?

Kalbi ve zihni dengeleyip kişinin iç huzura kavuşmasını sağlayan serpantin doğal taşı yurt dışında çıkarılıp işlenmektedir. Kundalini enerjisi ile bağlantılı olduğu için tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de genellikle yoga ve meditasyon yapan kişilerin serpantin taşı talep ettikleri görülmektedir. Ancak bu doğal taş yurt dışından ithal olarak getirildiği için mutlaka güvenilir hizmet veren yerlerden satın alınmalıdır. Orijinal serpantin doğal taşı işlemeli takı ve aksesuarlara güvenilir bir şekilde sahip olmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Mineral ve doğal taş ithalatında uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamız bu alanda son derece popüler bir markadır. Siz de başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız orijinal ve sertifikalı serpantin doğal taşlı takı ve aksesuarları web sitemizden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Serpantin Taşının Faydaları Nelerdir?

Antik çağda Sümer ve Asur imparatorlukları başta olmak üzere Persler ve Mısırlılarda da serpantin taşının yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Ruhsal faaliyetlerde mühür ve tılsım yapımında kullanılan serpantin doğal taşı ayrıca takı ve tapınak süslemelerinde de kendine yer bulmaktadır. Doğal serpantin taşı insanlarda çakraların dengelenmesini sağladığı için son derece faydalı özelliklere sahiptir:
 • Kişinin geçmişte yaşadığı duygusal travmaların olumsuz etkilerinden kurtulmasına yardımcı olur.
 • Yaşam enerjisini yükseltir ve iç huzuru verir.
 • Fiziksel ve ruhsal açıdan insanın enerjisini geri kazanıp titreşimini yükseltmesine yardımcıdır.
 • Kişinin maddi ve manevi isteklerini kendine çekmesine yardımcı olur.
 • Her seviyede bolluk, bereket, huzur, sevgi ve şifa enerjisi yayar.
 • Pozitif bir zihin sistemi kurmaya yardımcıdır.
 • Nefret, öfke, kin, pişmanlık, acıma, kıskançlık ve suçluluk gibi negatif duygulardan kurtulmaya yardımcı olur.
 • Kişiyi depresyona götüren duygusal yıkımları çabuk atlatmasını sağlar.
 • Çakraları hizaladığı için bedendeki kundalini enerjisini aktif eder.
 • Yoga ve meditasyon gibi çalışmalarda kullanıldığında farkındalık seviyesini yükseltir.
 • Bedende ağrı olan bölgelerde iyileşmeyi hızlandırabilir.
Serpantin doğal taşının fiziksel ve ruhsal açıdan pek çok faydası olduğu görüşmektedir. Tüm bunlarla birlikte fizyolojik seviyede hormonları dengelemeye yardımcı olduğu için kişinin iç organlarının sağlıklı çalışmasını destekler. Uykusuzluk problemi çekenler için kaliteli ve sağlıklı bir uyku düzenini destekler. İnternet üzerinden orijinal ve kaliteli işlemeye sahip serpantin doğal taşlı aksesuar satın almak isteyenler firmamızı tercih edebilirler.

Serpantin Taşı Boncuk Satın Al

Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal taş meraklılarına orijinal ve sertifikalı mineraller sunan firmamızda serpantin taşına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Kadınlarda cinsellik ve doğurganlık gücünü arttırıcı etkisi olduğu bilinen serpantin doğal taşı yüksek titreşim seviyesine sahiptir. Doğal serpantin taşından yapılmış takı ve aksesuarlar bu nedenle hamile kadınlara da tavsiye edilmektedir. Birinci sınıf kalitedeki tasarımı ile dikkat çeken serpantin taşı boncuk ve aksesuarlara firmamızın kurumsal web sitesinden tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Serpantin Taşının Anlamı Nedir?

Kundalini enerjisini aktif eden bir doğal taş olduğu için serpantin taşının popülerliği giderek artmıştır. Manevi çalışmaların aranan doğal taşlarından serpantin, günümüzde ABD’de yaygın bir şekilde çıkarılır. Serpantin doğal taşı, özellikle 1965 yılından beri ABD’nin Kaliforniya eyaletinin resmi taşı olarak kullanılır. Yeşil, siyah, sarı, kahverengi, kırmızı, gri gibi renklerde oluşabilen serpantin taşının anlamı, bu madenin kayaç türünden gelir. Sepantinit adı verilen kayaçlarda oluşan mineralin yapısı farklı özellikler gösterebilir. İpeksi taneli veya yassı olduğu için takı ve aksesuarlarda kullanım amacıyla tercih edilebilir.

Serpantin Taşı Hangi Burçlarla Uyumludur?

Doğal taşların burçlarla uyumu sayesinde insanlar bu minerallerden daha fazla pozitif etki alabilir. Bu nedenle serpantin taşı burç uyumu da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Toprak elementinin bir minerali olan serpantin, yeşil rengiyle dikkat çekici bir doğal taştır. Genellikle tüm burçlarla uyumlu olsa da en çok ikizler burcu kadın ve erkeklere yüksek fayda sağlar. Birinci sınıf kalitedeki materyalden işlenmiş doğal serpantin taşı sayesinde fiziksel ve ruhsal faydalardan yararlanmak oldukça kolaydır.

Serpantin Taşı Sipariş

Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile orijinal serpantin taşı satın almak isteyenler firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan şirketimizde diğer mineral ve kristallerde olduğu gibi serpantin taşı da sertifikalıdır. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı teslimat garantisiyle profesyonel hizmet veren firmamızda serpantin taşı fiyatı konusunda her bütçeye hitap eden seçenekleri bulabilirsiniz. Serpantin taşı mikro kristal yapısı sayesinde pek çok takı ve aksesuarda kendine yer bulabilir. Yurt dışından özel olarak ithal edilen serpantin doğal taşının kesim tekniği ve formu önemlidir. Bu yüzden taşın faydalarından maksimum olarak yararlanmak için birinci sınıf kalitede işlenmiş serpantin doğal taşlı takıları seçmeniz gerekir. İnternet üzerinden serpantin taşı en uygun fiyat seçenekleriyle sipariş vermek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Serpantin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Yılana benzeyen görünümü nedeniyle halk arasında yılan taşı olarak adlandırılan serpantin sahip olduğu özelliklerle ilgi çekicidir. Türkiye’de bulunmadığı için ithalat yoluyla ülkemize getirilen serpantin taşının özellikleri şunlardır:
 • İçeriğinde magnezyum silikat, hidroksit, alüminyum, nikel, çinko ve kalsiyum mineralleri bulunur.
 • Fransa ve ABD başta olmak üzere Afganistan, Kanada, Çin, Rusya ve Hindistan’da serpantin maden yatakları vardır.
 • Sertlik seviyesi 2.5 ila 5.5 arasında değişiklik gösterebilir.
 • Özgül ağırlığı ortalama 2.52 seviyesindedir.
 • İki eksenli optik karaktere sahiptir.
 • Doğada temelde yeşil, sarımsı-yeşil renklerde olsa da beyaz, sarı-kahverengi, kırmızı-kahverengi ve siyah renk tonlarında olabilir.
 • Toprak elementinin taşıdır.
 • İkizler burcu ile uyumludur.
 • Kalp çakrasını dengeler.